Crema de fata intens hidratanta 40 ml
Produs nou
MV31001
Livrare din Stoc 24 - 72 ore
Crema de fata hidratanta obtinuta din extracte naturale de plante, imbogatite cu laptisor de matca. Hidrateaza, hraneste si protejeaza pielea. Pentru ten normal si gras. Poate fi folosita atat ca si crema de zi cat si ca si crema de noapte.
De ce să alegi Biospot?
|
Cremă de față intens hidratantă 40 ml
Hidratează, hrăneste și protejează tenul (ideală pentru tenul normal si gras)
Actioneaza asupra ridurilor si a semnelor care pot aparea din cauza stresului, de asemenea are capacitatea de a reface elasticitatea pielii
40 ml
Crema antirid pentru ten normal si gras este bogata in extracte plante organice .Este imbogatita si cu laptisor de matca si cu proteine unice extrase din Lupin care stimuleaza mecanismele responsabile pentru recuperarea si protejarea pielii. Avand o compozitie preponderenta din ingrediente naturale , crema reuseste sa hidrateze eficient, sa hraneasca tenul si sa consolideze barierele protective ale pielii. Crema combate eficient ridurile si semnele care pot aparea din cauza stresului, protejand pielea impotriva imbatranirii premature , restabilind elasticitatea ei. Crema este perfecta pentru un ten normal si gras. De asemenea poate fi folosita atat ca si crema de zi cat si ca si crema de seara.
Contine ingrediente naturale in proportie de 91%. In compozitie nu contine parabeni, ulei minerat (parafina), vaselina, propilen glicol si plante modificate genetic.
Componenta - ingrediente naturale:
- ulei de măsline* - antioxidant, proprietati anti-imbatranire, stimuleaza intens celulele, anti-inflamator, antibacteriene, astringent si de hidratare
- lăptișor de matcă* - hrănește pielea cu o multitudine de vitamine, macro-și microelemente, lupta impotriva radicalilor liberi, întârzieri pierde din fermitate si vitalitate, hidrateaza, intareste structura pielii, crește rezistența la influențe externe, antiseptic
- ceai alb - antioxidant, lupta impotriva radicalilor liberi
- vitamina E + C + F - antioxidant, anti-imbatranire, hidrateaza si netezeste
- proteina de lupin - stimulează procesele de reconstrucție celulelor pielii, previne sau reduce la minimum formarea ridurilor, asigura hidratare pielii la nivel optim, reduce ridurile
- avocado - hrănește și hidratează
- galbenele* - calmeaza, catifeleaza
- aloe vera* - hidrateaza, Netezește
- musetel* - anti-inflamator, reduce roseata si iritatiile
- provitamina B5 - relaxeaza, calmeaza, hidrateaza, catifeleaza
- Protectie UV - protejează împotriva efectelor nocive ale radiațiilor UV
* Ingrediente BIO cu certificat organic
Mod de utilizare
Utilizati aceasta crema dimineata si seara. Curatati pielea in prealabil cu produse de curatare . Aplicati crema pe pielea tenului si a gatului evitand zona ochilor.
Compoziție INCI
Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Butylene Glycol, Panthenol, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Royal Jelly Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Phytosterols, Allantoin, Hydrolyzed Lupine Protein, Ascorbyl Palmitate, PEG-40 Stearate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethylcellulose, Hectorite, Parfum (Fragrance), Disodium EDTA, BHT, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Linoleic Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Salicylate, Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Citral, Eugenol

Ingrediente actvite naturale | Ulei de masline si laptisor de matca |
Tipuri de ten | Ten gras |
Concentraţie ingrediente naturale | 91% |
Greutate | 40 ml |
Alți clienți au vizitat și...
Lotiune tonica naturala 200 ml
Loțiunea tonică un produs cosmetic natural atât de folosit, reînprospătează, tonifică și îngrijește pielea.Este îmbogățită cu extracte de plante 100% naturale. Oferă senzația de ten proaspăt și sănătos.Nu conține alcool,nu usucă pielea și poate fi folosita pe toate tipurile de ten.
Exfoliant pentru ten 50 ml
Acest exfoliant pentru ten îndepartează eficient impuritățile și celulele moarte ale pielii, deschide și curăță porii în profunzime netezind ridurile, curăță și hrănește pielea.Acest minunat cosmetice natural este bogat în extracte de plante bio-organice îmbunătățind textura pielii în general, dezvăluind o piele sănătoasă, strălucitoare.
Gel de dus natural VENOM 200 ml
Gel de dus natural fără parabeni VENOM cu ulei de masline si extract de orhidee. Acest gel de dus contine extracte organice si cureță eficient pielea. O să îţi simţi pielea mai tonificată si mai catifeletă. Ofera o senzaţie de fermitate si prospetime a pielii. Este ideal pentru corp având un miros care te invaluie intr-un parfum de orhidee.
Unt de corp natural cu PAPAYA, ulei de...
Un unt de corp natural cu Papaya care are în compoziție extracte din plante organice, reprezentând 92% din compoziție. Hidratează, hrănește și revitalizează pielea corpului, lăsând-o netedă și plăcută la atingere, ușor parfumată, moale și catifelată.